Proč jsem začala psát blog

Sport je můj celoživotní koníček. V dětství a mládí jsem sportovala závodně, potom jsem se věnovala dětem jako dobrovolná trenérka gymnastiky. Po roce 1989 jsem otevřela soukromé studio „Sport a Zdraví“ pro ženy, zaměřené na zdravotní a kondiční cvičení a masáže a začala jsem provozovat sport profesionálně.

Původním povoláním jsem předškolní a volnočasový pedagog. Svoji novou sportovní profesi jsem cítila jako službu lidem a chtěla jsem ji vykonávat co nejkvalitněji. Neustále jsem se vzdělávala, vystudovala jsem trenérství a absolvovala desítky kurzů a školení se zaměřením na sport a fyzické i psychické zdraví.   

Zdraví je pro mě priorita! Klientky i děti jsem učila správnému pohybu a technice sportu, aby je nic nebolelo a byli v pohodě. Učila jsem je porozumět svému tělu, aby pochopili, že správným cvičením a životním stylem mohou svoje zdraví upevňovat a udržovat se celý život v dobré fyzické i psychické kondici. Mými lekcemi a kurzy prošlo tisíce spokojených zákaznic.

 

Je to již 50 let od chvíle, kdy jsem poprvé po maturitě předstoupila před děti jako trenérka. Dnes už jsou tato děvčata babičkami a já už trénuji jejich vnučky. Jsem stále v pohybu, trénuji děti, cvičím se seniory, jsem předsedkyní sportovního klubu, organizuji sportovní akce. Aktivní život mě baví, přináší mi radost, udržuje mě zdravou a duševně mladou.

Čas však neúprosně běží, a já vím, že konec těchto aktivit zákonitě někdy přijde. Proto chci s Vámi sdílet cenné osobní zkušenosti, které jsem nasbírala během celoživotního cvičení i cvičení s klienty, a které jsem získala studiem u odborníků. Ráda bych svými návody a radami přispěla k Vašemu dobrému fyzickému i psychickému zdraví a šťastnému životu, který si každý člověk zaslouží.,

Psaní blogu je výbornou příležitostí podělit se s Vámi o tyto cenné celoživotní zkušenosti.

Těším se na spolupráci a přeji Vám hodně zdraví!

Lydie Švédíková
Průvodkyně vědomým cvičením. Učím lidi naslouchat svému tělu, vybírat vhodná cvičení a předcházet bolestem a nemocem. Můj příběh si přečtěte zde >>