Kdo jsem

Lydie Švédíková

Průvodkyně zdravým a vědomým cvičením.

Učím lidi pracovat s tělem a myslí tak,

aby prožili šťasný život bez bolestí a nemocí,

aktivně až do stáří.

Jsem přesvědčena, že nikdo nemůže Vašemu tělu rozumět lépe, než Vy sami!

Kdo jsem?

Máma tří dospělých dětí, babička pěti úžasných vnuků a prababička krásné holčičky / 50 let praxe.

Díky tomu jsem šťastný člověk s otevřeným srdcem, který si přeje rozdávat radost a štěstí všem lidem.

Předškolní a volnočasový pedagog, trenér výkonnostní gymnastiky / 50 let praxe.

Díky tomu vím jak pracovat s dětmi a umím nahlédnout do dětských dušiček.

Manažer sportu, instruktor zdravotní tělesné výchovy a čchi-kung, masér různých technik / 35 let praxe

Díky tomu rozumím sportu, vím jak pracovat s tělem a jak propojit pohyb a mysl. 

 

Během svojí dlouhé praxe jsem dospěla k přesvědčení,

že každý se může naučit rozumět svému tělu a aktivně sám pečovat o své zdraví.

Není dobré spoléhat se jen na pomoc druhých!

Celý svůj život jsem zasvětila sportu a zdraví.

Jak jsem začínala.

V mládí jsem se úspěšně věnovala gymnastice a atletice. Od roku 1974 jsem trenérkou gymnastiky. V roce 2001 jsem se podílela na založení klubu závodního aerobiku, kde jsem doposud předsedkyní a trenérkou. Mám radost z dobrých výsledků a výkonů dětí v soutěžích, za prioritní však považuji vypěstovat u dětí lásku k pohybu, návyk pravidelného cvičení a naučit je rozumět svému tělu, tj. položit základ dobrému zdraví.

Za svoji práci s dětmi jsem byla několikrát oceněna.

Jak jsem se dostala k vědomému cvičení.

V roce 1991 jsem otevřela svoje soukromé regenerační Studio Sport a Zdraví s bohatým ozdravným programem. Kondiční a zdravotní cvičení, redukce váhy, různé druhy masáží, tuzemské i zahraniční wellness pobyty, dny zdraví, zábavné akce a večery. Během třiceti let prošlo mými programy tisíce spokojených klientů.

Prioritou všech mých programů je vždy dobrá nálada, pohoda a smích.

V naší západní kultuře se dříve pracovalo odděleně jen s fyzickým tělem, nepřikládal se žádný význam energii ani mysli. Při své práci s klienty jsem si však začala uvědomovat, že člověk není jenom fyzické tělo, ale je mohem komplexnější.

V devadesátých letech se na západě začali objevovat průkopníci zabývající se tématem vědomí a celostního zdraví, také k nám začaly pronikat východní filosofické systémy staré Indie a Číny. Začala jsem se o tyto systémy a metody více zajímat a postupně jsem je s úspěchem zařazovala do svého života i do práce s klienty.  

Těžké životní období bylo pro mě darem z nebes, aby mě posunulo dál.

Moje práce ve studiu mi přinášela velkou radost a nabíjela mě energií. Můj osobní život byl oproti tomu velmi stresující.

V letech 1989-2006 se na mě nalepila celá série problémů. Nejdříve péče o maminku s "alzhaimerem", pak smrt obou rodičů, do to udeřil rozvod a s ním spojené soudní tahanice s exmanželem, velké dluhy a exekuce, péče o tři nezajištěné děti, časté havárie nedostavěného baráku, povodeň.

Bylo to velmi náročné období, ale díky pravidelnému praktikování metod a sestav vědomého cvičení, a velké pomoci mých úžasných dětí jsem proplouvala všemi problémy ve zdraví a bez ztráty energie. 

V roce 2006 udeřila nejtěžší životní rána, tragická smrt mého milovaného partnera. Úplně mě to paralyzovalo, ztratila jsem smysl života a zájem o všechno, včetně práce a cvičení. 

Tato doba hlubokého temna trvala přibližně tři roky. K životu mě probralo teprve zoufalé volání mého velmi nemocného těla. 

Návrat ke zdraví nebyl snadný.

Moje duše byla velmi hluboce raněná a celé tělo hodně bolavé a oslabené. Pro uzdravení jsem musela jít mnohem hlouběji do nitra, než dříve.

Intuitivně jsem se rozhodla pro meditace a čínské cvičení čchi-kung, vědomé cvičení, spojené s energetickým samoléčením. Také terapii smíchem.  

Ukázalo se, že to byla správná volba. Naučila jsem se pracovat s myslí a lépe naslouchat svému tělu. Pomocí vědomí jsem rozproudila v těle energii a tělo i duše se začaly uzdravovat. Do mého života se vrátila radost a život začal mít opět smysl.

Jsem vděčná, že díky vědomému cvičení mohu žít zdravý a aktivní život bez léků.

Vědomé cvičení = nejsnadnější cesta k dobrému zdraví bez bolesti.

Pohyb jsem odjakživa považovala za výbornou medicínu, ale 

Vědomé cvičení harmonizuje

mysl, tělo a duši, 

uzdravuje vnitřní orgány

vč. páteře a kloubů.

vědomý pohyb těla spojený s vědomým záměrem, činí změnu ke zdraví mnohem rychlejší a snadnější.

Dlouholetá praxe, velké množství klientů a osobní zkušenost mi ukázaly, jaké zázraky dokáže pohyb udělat, když se spojí s vědomým záměrem.

Tisíckrát jsem se přesvědčila, že lidé, kteří dokáží při cvičení zklidnit mysl a svoje vědomí zaměřit na daný problém, dosahují svých cílů mnohem rychleji a snadněji. Rychleji se uzdraví, zlepší se jim nálada, začnou optimisticky nahlížet na svět a umí si od různých bolístek ulevit sami.

Také nejmodernější vědecké výzkumy kvantové fyziky a buněčné biologie dokazují, že změnou vědomých a podvědomých myšlenek a změnou energie v organismu může člověk zlepšit zdraví nebo dokonce nastolit úplné zdraví.

Výzkumy potvrzují, že nejsme oběťmi genetiky, ale tvůrci svých životů!

Pokud vás trápí jakákoliv bolístka na těle nebo na duši,

 

vykročte se mnou na cestu vědomého cvičení.

Koronavirus mě donutil zavřít moje studio, takže hledám nové možnosti, jak předávat své zkušenosti lidem, kteří je potřebují.

Buďte trpěliví!

Je to pro mě nové, učím se pracovat s digitální technikou a začínám připravovat eBooky a on-line programy.

Trpělivost je ctnost, která přispěje vašemu zdraví.

Sem-tam přidám nějaký článek na svůj blog, možná vás to může zajímat!